Dokumenty do pobrania - Powiatowy Urząd Pracy w Leżajsku


Zawartość stron

 
Powiatowy Urząd Pracy w Leżajsku informuje, że będzie prowadził nabór wniosków o przyznanie środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na sfinansowanie kształcenia ustawicznego

Wnioski należy składać w terminie od 03.09.2018r. do 05.09.2018r., w godzinach od 7:30 do 15:30 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Leżajsku ul. Mickiewicza 56, 37-300 Leżajsk (Punkt Obsługi Klienta) (decyduje data wpływu wniosku na dziennik podawczy).
 
Wnioski złożone poza wskazanym terminem i godziną oraz złożone w jakikolwiek inny sposób niż określony w niniejszym komunikacie pozostaną bez  rozpatrzenia. Kolejność wpływu nie będzie uwzględniana przy ocenie wniosku.
 
Środki KFS w 2018r. mogą zostać przeznaczone na finansowanie działań, związanych
z kształceniem ustawicznym pracowników i pracodawcy, Zgodnie z priorytetami Rady Rynku Pracy w zakresie wydatkowania środków rezerwy KFS w 2018 roku:
   
W przypadku priorytetu I dla Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku podstawę identyfikacji zawodów deficytowych w powiecie leżajskim lub województwie podkarpackim stanowi badanie: „Barometr zawodów 2018". W ramach priorytetu 1. możliwe jest finansowanie kształcenia ustawicznego wyłącznie w zakresie umiejętności ściśle zawodowych, o ile są one powiązane
z wykonywaniem pracy w zawodzie deficytowym
; nie przewiduje się finansowania tzw. „kompetencji miękkich".
 
W ramach priorytetu 2. Sfinansowanie może być kształcenie osób powyżej 45 roku życia. Decyduje wiek osoby w momencie składania wniosku przez pracodawcę.
 
Do wniosku pracodawca ma obowiązek dołączyć:
  1. Kopia dokumentu potwierdzającego oznaczenie formy prawnej prowadzonej działalności – w przypadku braku wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (np. kserokopia umowy spółki w przypadku spółek prawa cywilnego oraz koncesja lub pozwolenie na prowadzenie działalności -
    w przypadku, gdy wymaga tego przepis prawa).
  2. Aktualne pełnomocnictwo - wyłącznie w przypadku reprezentowania pracodawcy w celu podpisania umowy.
  3. Wypełniony formularz informacji przedstawionych przy ubieganiu się o pomoc de minimis – wzór formularza jest załączony do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24.10.2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu informacji przedstawionych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz. U. z 2014 r., poz. 1543) lub (jeżeli dotyczy) formularz informacji przedstawionych przy ubieganiu się o pomoc de minimis, stanowiący załącznik do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2010 r.
    w sprawie informacji składanych przez podmioty ubiegające się o pomoc de minimis
    w rolnictwie lub rybołówstwie (Dz. U. z 2010 r., nr 121, poz. 810). Wzór formularzy znajduje się na str. www.uokik.gov.pl
  4. Program kształcenia ustawicznego lub zakres egzaminu wnioskowanego kształcenia ustawicznego.
  5. Wzór dokumentu potwierdzającego kompetencje nabyte przez uczestników, wystawianego przez organizatora  usługi kształcenia ustawicznego.
  6. W przypadku kursów należy dołączyć dokument, na podstawie którego organizator kształcenia prowadzi pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego, jeżeli informacja ta nie jest dostępna w publicznych rejestrach elektronicznych.
  7. Kserokopia certyfikatów jakości usług posiadanych przez organizatora kształcenia ustawicznego.
 
W przypadku niedołączenia obowiązkowych załączników wniosek pozostanie bez rozpatrzenia, o czym pracodawca zostanie poinformowany na piśmie.
 
W przypadku, gdy wniosek będzie wypełniony nieprawidłowo pracodawcy wyznaczony zostanie termin (nie krótszy niż 7 dni i nie dłuższy niż 14 dni) do jego poprawienia.
 
W przypadku niepoprawienia wniosku we wskazanym terminie, wniosek pozostanie bez rozpatrzenia, o czym pracodawca zostanie poinformowany na piśmie.
 
Wniosek powinien być złożony w terminie, co najmniej 30 dni przed planowanym     rozpoczęciem kształcenia ustawicznego.
 
Wymienione we wniosku działania powinny rozpocząć się nie później niż w ciągu 3 miesięcy od złożenia wniosku z wyłączeniem studiów podyplomowych
 
Elementy brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku:
 
1. Ocena formalna:
  1. czy wniosek został złożony zgodnie z zapisami ujętymi w regulaminie przyznawania środków na kształcenie ustawiczne pracowników oraz pracodawców z krajowego funduszu szkoleniowego przez powiatowy urząd pracy w leżajsku w roku 2018;
  2. czy podmiot jest pracodawcą;
  3. czy pracodawca posiada siedzibę lub prowadzi działalność na terenie powiatu leżajskiego;
  4. kompletność wniosku w zakresie wymaganych załączników, o których mowa
    w § 9 pkt 2;
  5. czy dofinansowywanie działań, o które ubiega się pracodawca są zgodne
    z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
  6. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy.
2. Ocena merytoryczna:
  1. Czy pracodawca korzystał z dofinansowania z KFS w poprzednich latach w skali od 0 pkt do 1 pkt;
  2. Osoby objęte usługą kształcenia ustawicznego w skali od 0 pkt do 2 pkt;
  3. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego
    z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy w skali od 0 pkt do 1 pkt;
  4. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku w skali od 0 pkt do 2 pkt;
  5. racjonalność i gospodarność, w skali od 0 pkt do 1 pkt,;
  6. posiadanie przez organizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów, jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego w skali od 0 pkt do 1 pkt;
  7. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS w skali od 0 pkt do 1.

Zapraszamy do zapoznania się z „REGULAMIN PRZYZNAWANIA ŚRODKÓW NA KSZTAŁCENIE USTAWICZNE PRACOWNIKÓW ORAZ PRACODAWCÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO PRZEZ POWIATOWY URZĄD PRACY W LEŻAJSKU W ROKU 2018" Dokument dostępny jest na stronie internetowej: www.praca.lezajsk.pl (zakładka: dla pracodawców/drugi do pobrania/ KFS).

 
Formularz wniosku wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej www.praca.lezajsk.pl (zakładka: dla pracodawców/drugi do pobrania/ Krajowy Fundusz Szkoleniowy) oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Leżajsku, ul. Mickiewicza 56, pok. nr 25.
 
W przypadku niewykorzystania przyznanego limitu Powiatowy Urząd Pracy w Leżajsku wznowi nabór wniosków.

 
Załączniki
Wniosek o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy 2020r..doc (doc, 750 KB)
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.doc (doc, 36 KB)
Formularz rozliczeniowy KFS 2019 (doc, 39 KB)
(1)Regulamin przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2020.pdf (pdf, 350 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę